top of page
logo text kratke.png

Příležitosti bez bariér s.r.o. vznikly v roce 2010 jako společný projekt společnosti Lidé a Příležitosti s.r.o. a společnosti Civop s.r.o. Posláním „bez bariér“ je vytvářet plnohodnotná pracovní místa pro handicapované kolegy a kolegyně.

 

V současnosti u nás pracují jak zdraví tak handicapovaní a to i na manažerských a vysoce odborných pozicích. Na vlastním příkladu se nám podařilo ukázat, že mít fyzický handicap vůbec neznamená odvádět méněcennou práci.

vse.jpg

Můj osobní příběh

 

Jmenuji se Karel Rejman a ve svých 16cti letech jsem měl úraz oka. Když jsem vynášel ve škole koš se smetím, tak mě na chodbě zasáhla zbloudilá skoba z praku do oka. Výsledek byl ten, že jsem téměř přestal vidět na jedno oko a měl jsem zákaz jakýchkoli fyzických aktivit.  

 

No co, stává se to, je to život. V té době jsem hodně hrál na kytaru a jezdil po festivalech. Tam jsem se později seznámil s lidmi ze Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých a dostal pracovní nabídku v oddělení propagace a zdrojů. Přes den jsem pracoval, večer dělal muziku a hrál divadlo a brzo ráno chodil uklízet do Kafkovy galerie a Divadla Y, protože pracovat v neziskovém sektoru znamenalo pracovat za velmi malou mzdu.

 

Práce mě bavila a nebyl jsem líný si ráno přivstat a jít si přivydělat uklízením.

Všechno jednou skončí a i já jsem se rozhodl, že změním zaměstnání a půjdu pracovat do komerční sféry. A tím to všechno začalo. Chodil jsem na pohovory a všude mi říkali. Pane Rejman, vy jste takový hodný, ale pro ten business se nehodíte. Asi si všichni umíte dosadit sami, co znamená slovo „hodný“.

  

Ti personalisté, jsou ale chytří, pomyslel jsem si, jak to všechno hned umí posoudit.  A tak jsem se stal také personalistou. K tomu jsem ještě vystudoval vysokou školu, obor andragogika a založil pár firem.

Co jsem si z toho odnesl? Zkušenost, že mít nějaký handicap nic neříká o tom, zda budete úspěšní či nikoli a proč také? Všechno je to na Vás. A proto Příležitosti bez bariér :-).

Mějte se všichni super a pracujte na sobě

Mgr Karel Rejman

generální ředitel Skupiny Příležitosti

bottom of page